LAKE KAPI NEDİR ?

Lake kapı mdf malzeme üzeri kaliteli lake boya ile üretilen oda kapısı modelleridir. Normal ahşap yerine mdf kullanılmasının nedeni dayanıklı malzeme ve mdf nin pürüzsüz üretime uygun olmasıdır.
Günümüzde modern ev dekorasyonlarında sık kullanılan bu kapılar en çok beyaz renkli tercih edilen kapılardır.
Kapı fiyatı açısından diğer kapı türlerinden pahalı olan bu kapılar en modern tasarımlara sahip cnc ile modellenen neredeyse sınırsız tasarımlara sahip kapılardır. Kaliteli lake boyalı kapılarda sararma oluşmazken Amerikan kapı boyası gibi basit ürünlerde sararma yaşanır.

KAPI MODELİ AÇISINDAN

lake kapı modelleri

Bu kapılarda model sınırı neredeyse yoktur. Lake kapı modelleri tamamen sizin bütçenize ve cnc makinasının imkanlarına bağlıdır. Her türlü kabartma işçiliği yapılabileceği gibi her türlü cnc oyma ile üretilirler.  Her türlü desenler oluşturup yeni ve güzel kapı modelleri oluşturmak imkanı vardır. Bunun yanında her iki teknik bir kullanılır daha farkı kapı modelleri de elde edilebilir.
Kapı modellendirmesi kapı yüzeyi dışında kapı pervazlarında da işlemeler ile modellerde farklılıklar  oluşturulabilir. TORUN KAPI olarak yine kapı tacı veya boyada altın varak boya işlemesi ile kapı modellerinde farklılıklar oluşturulabilir.

LAKE KAPI STANDARTLARI

İyi bir LAKE KAPI NEDİR? Kapı iç yapısı dolgu malzemesi olarak bazı firmalar kağıt dolgu kullansa da  genellikle kağıt dolgu kullanılmaz. Kapılar ucuz kapılardan daha ağır olduğu için çoğu zaman 3 adet çelik menteşe ile montajı yapılır. Eskiden düz kapı kasası tercih edilirken daha çok oval kasalı kapılar tercih edilmekte ve daha modern ev dekorasyonları için kapılar önemli bir unsur olmakta. Kapı pervazları açısında ise en az 7cm lik kapı pervazları kullanılırken daha lüks kapı tasarımı için deseni ve daha kalın oda kapısı pervazları kullanılmakta. Böylece lüks oda kapısı tasarımı ile uyumlu lüks kapı pervazları ile dekorasyonda bütünlük sağlanmakta.

Çoğu zaman ise kapı pervazları ile ara koridorda kullanılan parke süpürgelikleri aynı renkte terch edilerek ev dekorasyonunda bütünlük sağlanmış olur.
Lake kapı ve membran kapı ölçü standartları için membran kapı ve lake kapı ölçüleri adlı yazımızı okumanız faydalı olacaktır.

Renk açısından en çok beyaz oda kapıları tercih edildiği gibi lake boya kapılarda da beyaz renkli kapılar tercih ediliyor. Bunun yanında altın varaklı veya eskitme yapılmış iç kapıları da diğer beğenilen kapı renkleridir.
Lake kapı model ve öcüleri hakkında bilgileri diğer yazımızdan okuyabilirsiniz.
Daha modern bir ev veya işyeri tasarımı için kapı modeli açısından bakıldığında pek çok kapı modeli zamanla beğenilerin değişmesiyle kısa sürede demode kapılar olmaktan öteye geçememekte. Klasik lake kapı modelleri ise bunda yıllar önce kullanılmasına rağmen ufak değişikliklerle yeni kuşakların bile beğenisini kazanmakta. Lake kapılar ve membran kapılar uzun ömürlü oldukları için modellerin de kısa süreli beğenilere değil uzun süre kullanılacak bir kapı seçmemiz gerektiğini bilmeliyiz.

LAKE KAPI DAYANIKLI MIDIR?

Öncelikle şunu belirtmek gerekir lake boyalı kapılar lüks oda kapılarıdır. Ancak çizilmelere karşı mebran kapı kadar dayanıklı kapı değildir. Çizilmelere en çok dayanıklı kapılar membran oda kapılarıdır.
Ancak Amerikan kapı ve diğer kapılardan kesinlikle daha dayanıklı ve kaliteli iç kapılardır. Çizilmelere çok dayanmasa da ömür olarak uzun ömürlü oda kapı türüdür. Amerikan kapılar ve diğer boyalı kapılardan daha dayanıklı olmasının sebeplerinden biri boyasının kaliteli olmasıdır. Diğer bir sebep de kapı iç dolgusunun petek kağıt değil çoğu üreticinin kapı içi dolgusu için ahşap karkas kullanmasıdır.

LAKE KAPI NASIL ÜRETİLİR?

lake-kapi-fiyatlari

İç oda kapıları üretiminde olduğu gibi cnc ile şekillendirilen mdf kapı modelleri iç ahşabının döşenmesinden sonra  kapıların pres aşamasına geçilir. Preslenen oda kapıları kol ve kilit yeri açılır. Kilit ve kol yeri açma işleminden sonra  kapının pvc mebran kapı veya ham kapı ise paketlenerek fabrikadan sevk edilir. Lake kapılar

İse bu aşamadan sonra boya aşamasına geçmiş olur.
Boyanacak kapıların ilk aşaması ham zımpara yapılmasıdır. Kapı yüzeyi veya kenarlarında zımpara yapılarak boya öncesi pürüzsüz bir zemin oluşturulur. Sonrasında kapı ilk kat astar atılarak yüzeyinde boya için ilk hazırlık katı atılır .Sonrasında genel zımpara yapılır böyle bütün boya katları arasında zımpara yapıldıktan sonra son kat boya atılır. Kapı deseni açısından en ufak desenler bile işlenilip üretilebilen kapı türüdür lake oda kapıları. Camlı alanlar her şekilde oluşabilir. Kapı üzerinde abartılı veya sıradan kabartma desenler ve cnc ile mdf işlenerek oyuntular oluşsa da boya açısından üretimi için engel değildir. Ancak zımpara ve boya aşamalarında işçiliğin ve maliyetin yükselmesine sebep olur sadece.

LAKE KAPI FİYATLARI NEDİR?

Lake kapı fiyatları daha dayanıklı ve çok işçilikli kapılardır. Üretim sürecinde  teslim zamanının uzun olması da bu sürecin sürekli normal kapı üretim sürecinden sonra kat kat boya atma zımpara yapma aşamalarının devam etmesi maliyetini yükselten nedenlerdir. Ucuz lake kapılar ise Amerikan kapı boyası kullanılan kalitesiz sıradan kapılar olabiliyor. Ancak kaliteli lake boyalar ile üretilen bu kapı modelleri tasarıma cnc işleme düzeyine göre kapı fiyatı değişmektedir.
Daha net fiyat için TORUN KAPI müşteri temsilcilerinden net fiyat bilgisi alabilirsiniz. Bunun için hangi model ve kaç adet gibi bilgilerin verilmesi gerekir. Ayrıca kapının montajının yapılıp yapılmayacağı. Yani İstanbul içinden montaj dahil lake kapı mı istiyorsunuz yoksa şehir dışından sadece verdiğiniz ölçülere göre kapı mı istiyorsunuz bu bilgileri vermeniz yeterli olacaktır.

 

TORUN KAPI Lake kapı ve mebran kapı ikitelli-istanbul

Soru ve siparişleriniz için WHATSAPP 0505 635 55 69