YENİ LAKE KAPI MODELLERİ

Artık Amerikan panel kapılar içi kağıt petek dolgulu oda kapı modelleri, ucuz malzemeler tercih edilmiyor. Çünkü oda kapısı iç kapılar bir defa satın alınan ürünler. Bu nedenle daha sağlam yapıda kapı modelleri tercih edilmekte.

Yeni kapı modelleri eski Amerikan kapı modelleri gibi sınırlı değil. Özellikle yüksek miktarda

lake kapılar

siparişlerde cnc makinası ve müşterilerimizin hayal gücü ile sınırlı üretilebileceğimiz oda kapı modelleri. Her modelde iç oda kapısı üretmekteyiz. Miktar olarak az olan kapılarda ise fiyat farkları alınarak özel modelde kapı modelleri üretmekteyiz.

Yeni kapıların en önemli farklarından biri de daha dayanıklı ve deforme olmayan yapıda oluşları. Bunu sağlamak amacıyla daha kaliteli malzeme kullanılanımı kapı içi dolgu malzemesi için kağıt petek yerine destek ahşapları tercih ediliyor artık.  Yerine destek ahşapları tercih ediliyor artık.  Modern kapılardaki diğer değişiklik ise kapı camlarında artık çıta kullanılmıyor. Bütün lüks kapılarda kapı çıtası ile cam sabitleme yerine çıtasız üstten geçme kapılar tercih ediliyor.Çıtasız kapının pek çok avantajı var çıtalar mutlaka çivilenerek tutturulduğu için çivi izleri mutlaka bulunuyor. Kapı kanadı üzerinden geçen çıtasız kapılarda çivi izi bulunmaz. Asıl avantajı ise kapıların deforme olmaması çünkü çıtalı kapılarda kapı camı kırılırsa önce kapı çıtası sökülecek sonra tekrar çivilenip takılacağı için mutlaka deforme olacaktır.

Yeni kapılar artık daha modern çizgilere sahip, hem mebran kapılar hem de lake kapılar cnc destekli üretilen modern kapı modelleridir.Lake kapılar daha yüksek işçilik isteyen maliyeti yüksek kapılarken mebran kapılar çizilmez özelliği en çok beğenilen özellikleridir.

MEMBRAN KAPI VE LAKE KAPI İKİLEMİ

Membran kapı ve lake kapı çoğu zaman satın alacak müşterilerimiz için acaba hangisini alsam sorusunu cevaplanmakta zorlandığı bir soru. Aslanda aradaki fark ve kullanım alanları gayet net.  Kolay çizilmeyen bir kapı ihtiyacınız varsa bu kesinlikle mebran kapı ile mümkün. Özellikle çocukların dikkatsizliği lake kapıların kolay çizilmesine neden olur. Lake kapılar en fazla desenlere sahip kapı çeşitidir. Eğer karmaşık desenlere sahip ince çıtalara sahip iç oda kapısı satın almak isterseniz lake kapıları tercih etmelisiniz. Mebran kapılarda lake kapılar kadar karmaşık modeller üretilemez. Ancak  özellikle ahşap desenli modellerde kullanılabilir olması kolay temizlenebilir ve çizilmez oluşuyla membran kapılar daha çok tercih edilmekte.

LAKE KAPI MODELLERİ
Klasik lake kapı modelleri genel olarak beyaz saten yarı mat renktedir. Ancak bunun dışında beyaz kapı üzerine patina boya yapılan gölgelendirme yapılmış lake kapılar da üretilebilir.Özellikle kesikn dönüşleri olan kapılarda leka kapıları kullanmak gerekir.

Lake kapılarda ahşap desenli kapılar yerine beyaz saten renkler, krem kapılar ve beyaz boyanmış üzerine gölgelendirme yapılmış kapılar kullanılır. Hem lake kapılar hem de mebran kapılar içi boş kapı olmadıkları için uzun ömürlü kapı modelleridir.

LAKE KAPI FİYATLARI
Lake kapı fiyatları pvc mebran kapılara göre daha pahalıdır. Mebran kapılar lake kapılara göre daha ucuz kapılardır. Çünkü lake kapılarda boya el işçiliği ile yapıldığı için maliyeti yükseltmektedir. Mebran kapılar ise makine ile kaplama yapıldığı için daha teknolojik ve makine ile üretielen kapılardır.

Lake kapılar astar ve boya gibi üç aşamadan geçeceği için üretim süresücünün çoğunda işçilik bulunan kapılardır. İşçilik ve cnc makine desen işlemeleri ne kadar yoğunsa kapınızın fiyatı o kadar yükselecektir. Bir diğer lake kapı fiyatını etkileyen etken kapı üzerindeki boya kalitesidir.

Diğer bir deyişle basit desenli bir lake kapı ucuz iken boyasında gölgelendirme olan,  kapı pervazlarında işleme olan veya kapı tacı bulunan kapılar daha pahalı lake kapılardır. Eğer istediğiniz kapı fiyatını hemen öğrenmek isterseniz whatsapp ile göndermeniz durumunda hemen fiyatlandırıp size istediğiniz kapı fiyatı hakkında detaylı bilgiyi verebiliriz.

ÖZEL TASARIM LAKE KAPILAR
Lake kapıların tercih edilmesinin bir diğer sebebi de özel tasarım kapı üretimine uygun olmasıdır. Cnc ile ister bir çizgi film kahramanını ister bir çiçek desenini ister ofisiniz içik firma logonuzun bulunduğu bir iç oda kapısını lake olarak ürettirebilirsiniz. Prüzsüz kapı yüzeyi ve özel tasarımlı lake kapılar standart lake kapılara göre maliyeti yüksek termin süresi doğal olarak daha fazla olacaktır.