MEMBRAN KAPI FİYATLARI

MEMBRAN KAPI FİYATLARI

İç kapı modelleri içinde şu an çok tercih edilen kapı çeşiti membran kapılardır. Bu tercih sebeplerini paylaşacak olursak; Birinci sebep çizilmeye dayanıklı iç kapılar oldukları için uzun ömürlüdür. İkinci sebep ise ucuz kapılardır.  Membran kapı fiyatları kalitesi ile kıyaslandığında ucuz kapı modelleridir.  Neden ucuz kapı modelleridir? Çünkü kaliteleri yüksek aynı sınıfta olan kapı türlerinden kesinlikle ucuzdurlar. Ancak içi kağıt petek dolgulu kapılar kadar ucuz değillerdir. Ancak verilen ücreti fazlasıyla hak eden kapı modelleridir.

Membran kapı fiyatları neden ucuz?

Mebran kapı modelleri makine ile üretilen kapılardır. İşçiliğin maliyetteki payı çok düşüktür. Kapı yüzeyinin kaplanmasından kapı pervaz sarımına kadar makina ile yapılır. Yine kapıya desen verilmesinden kapının boyunun ebatlanmasına kadar makineler ile yapılıyor. Makine ile üretim hem hatasız bir kapı üretimi sağlıyor. Bununla beraber daha hızlı ve hatasız üretim imkanı veriyor. Daha ucuz ve daha iyi bir oda kapısı arayanlar için en iyi kapı modeli seçeneğidir.

Mebran kapıların ucu olması hızlı üretimi sayesinde zaman ve maliyetin düşmesidir. Daha kısa sürede üretilebilen kapılardır. Teknolojik gelişmeler kapı üretiminde makineleşme sayesinde işçiliği azaltmıştır. Bir diğer maliyet azalması da işçilik hatasından kaynaklanan maliyetlerdir. Cnc destekli üretim sayesinde kapı üretimi sayesinde daha hatasız kapılar üretiliyor. Bu da işçilik hatalarının işletmeye maliyet olarak yansımasının önüne geçiyor.

HEM DAHA UCUZ KAPI MODELİ HEM DAHA KULLANIŞLI

pvc mebran kapılar daha ucuz daha kolay üretilen kapılardır. Bu nedenle daha ucuz kapılardır. Bu uzu olmak ürünün kalitesine kıyasla ucuz olmaktır. Yoksa en ucuz kapı çeşiti pvc mebran kapılar değil içi kağıt dolgulu amerikan kapılarıdır. Ancak fazla dayanıklı olmamaları ve çabuk deforme olmaları nedeniyle çok tercih edilen kapılar değildir. Amerikan kapılar eskiden çok kullanılan kapıdır. Zamanla nasıl bir kapı türü olduğu anlaşıldığından kullananların memnun kalmaması nedeniyle şu an çok tercih edilmiyor.

Daha çizilmez yapıda olmasını sağlayan iç kapıların yüzeyindeki pvc membran kaplamalardır. Kolay çizilmeyen ve asla leke tutmayan kapılardır. Üzerine yağlı boya dahi damlamış olsa silinmesi ile tertemiz olurlar. Çünkü üzerine düşen leke kapının dokusuna işlemez. Lake kapı veya amerikan kapılarda ise üzerine düşen leke ister istemez kapının dokusunda leke bırakabilir. Bazı lekeler çıkarken bazıları kapının renginde bozulmalara sebep olabilir. Be nedenlerden dolayı kolay leke tutmayan yapıdaki membran kapılar tercih ediliyor.

membran kapı fiyatları

membran kapı fiyatları

MEMBRAN KAPI FİYATLARI NEYE GÖRE DEĞİŞİYOR?

Bu maliyet farklarına rağmen en çok beğenilen iç kapılardır. İç kapı modelleri içinde amerikan kapı dayanıksız çabuk deforme olan kapılar olduğundan artık tercih edilmiyor. Boya gerektirmeyen pvc mebran kapılar ise uzun ömürlü kapılardır. Maliyetleri de çok yüksek değildir. Bu mebran oda kapıları zengin renk ve model seçeneklerine sahiptir.

Bütün bu sebeplerden dolayı her zaman mekanlarınıza güzellik katacak bu kapılardır. Sizler de tanışmak isterseniz TORUN KAPI olarak sizler için ölçülere uygun özel üretimler yapabiliriz. Detaylı bilgi için lütfen bizi arayınız.

Pvc mebran kapıların hepsi aynı fiyatta değil. Çünkü her birinde cnc işleme süresi aynı değil. Yani başka bir değişle maliyeti aynı değil. Bununla birlikte membran kapıların camlı modelleri olduğu gibi camsız modelleri de var. Camlı kapı modellerinde hem cam yeri açma ücreti hem de kapı camının ücreti alınıyor. Bu nedenle iç oda kapı modellerinin maliyeti yükseliyor.

Mebran iç oda kapıları veya diğer oda kapı modelleri fiyatları kasa kalınlığına göre de değişiyor. Normal kapı kasası 10cm ile 13cm arasındadır. Ancak 18cm veya 22cm olunca kapıda kullanılan kasa maliyeti değişmektedir. Çünkü 20cm de kullanılan kapı kasa malzemesi ile 10cm lik iki kapılık malzemeye eşittir. Yani 20lik bir kapı malzemesi ile iki kapı üretilebiliyor. Bu nedenle kapının duvar kalınlığına göre kapı fiyatı değişiyor.

Çok işlem süresi olacak iç oda kapıları maliyeti daha yüksek oluyor. Çünkü aynı sürede dört veya beş kapı üretilebilecek iken tek oda kapısı üretilebiliyor. Bu da kapı üretim maliyetini etkiliyor.  Aynı sürede 15 veya 20 kapı üretebilecek iken 5veya 6 kapı üretirseniz . Seri kapı üretimi yapan bir kapı fabrikası için bu büyük maliyet farkıdır. Bu sebeple kapı maliyeti hesaplanırken üretim maliyetini de göz önünde bulundurmak gerekiyor.

membran kapı fiyatları bir de cnc işlem süresine göre değişiyor. Cnc işlem süresi yüksek olan oda kapıları maliyeti de yüksek oluyor.  Özel tasarım bıçaklar ile üretilen özel kapı modellerinin fiyatları da ister istemez normal membran kapılardan daha yüksek olacak. Çünkü bıçak maliyetleri ister istemez üretilen kapılara yansıtılması gerekiyor.

Membran kapı fiyatlarını değiştiren diğer bir değişken ise nereden satın aldığınızdır.  Eğer lake kapı, membran kapı veya melamin kapı olduğu farketmez.  Üreticiden alırsanız daha ucuz bir fiyata alısınız kapıyı. Ancak kapı fabrikasından değil satın alandan alırsanız kapı modelini daha yüksek fiyatla alırsınız.

mebran oda kapıları

mebran oda kapıları

TORUN MEMBRAN KAPI AVANTAJLARI

  • TORUN KAPI membran kapılar çizilmeye yüksek derecede dayanıma sahiptir.

  • Zengib kapı model seçeneklerine sahiptir. Her istediğiniz özel modeli de kapı olarak ürettirebilirsiniz.

  • Özel ölçüde üretim ve hatasız cnc teknolojisiyle hatasız üretim .