MEMBRAN KAPI TEMİZLİĞİ

Membran Kapı temizliği ve Bakımı

Membran Kapı temizliği ve Bakımı

Pvc Mebran oda kapısındaki leke ve kir hafifçe nemli bir bez ile silinerek temizleyebilirsiniz. Mebran kapılar boya kulanılmadan üretilen üretilir ve mdf üzerinde pvc mebran kaplandığı için lekenin çıkması için nemli bezle kapının silinmesi yeterli olur.
Pvc oda kapısı yüzeyinde silikon vb nemli bezle çıkmayan lekeler tinerle kolay şekilde temizleyebilirsiniz. Tiner kapınıza zarar vermez. Ancak Mebran kapı renklerinde zamanla değişme olmaz. Bu nedenle kapı üzerine boya da damlamış olsa kapıda boya olmadığı için etkileşmez ve kolayca temizleyebilirsiniz.
Membran kapılar amerikan kapılara göre içi daha dolu uzun ömürlü iç oda kapılarıdır. Bu nedenle Kapı ağırlığı fazla olduğu için montajı sırasında 3 kapı menteşesi kullanılması gerekir.

Membran Kapı temizliği ve Bakımı en kolay kapılardır. Kolay temizleyebileceğiniz ve leke tutmayan bir yapıya sahip kapılardır. Boyalı kapılarda kolayca oluşan çizikler membran kapılarda oluşmaz. Bunun nedeni mdf üzerindeki mebran kaplamanın çizilmeye karşı yüzey dayanımının yüksek olmasından ileri gelir. Ancak bu mebran oda kapıların zarar görmesi imkansız da değildir. Bu nedenle Boya kullanılmayan kapılar olduğu için kapının hangi bölümü zarar görürse sadece parçanın değişmesi kapınızda hiç bir ton farketmeyeceği için ilk günkü görünümüne sahip olmasını sağlar.

Mebran kapı modelleri üretilirken camlı kapılar çıta kullanılmadan üretiyoruz. Boya çatlaması veya temizlik sırasında çıkmayan leke sorunları olmaz. Camlı kapılar çıtasız olduğundan kolayca temizleyebilirsiniz. Çıta kullanılan kapılarda cam değiştirilmesi gerektiğinde çıtaları zarar görür. Fakat Pvc membran kapılarda ise kapı camları üstten geçme olduğu için kolay şekilde kapı hiç bir zarar görmeden cam değişebilirsiniz. Kapı camı değiştirmek ustalık gerektirmez.

Mebran kapı ısı direnci -40 º C ila +80 º C olup, anlık sıcaklık direnci º 100 C’dir. Isı değişiminden dolayı kapı renginde değişme oluşmaz. Ortamın tozlu veya kirli olmasa da kolayca kapı yüzeyiden temizleyebilirsiniz. Yıllarca sigara içilen ortamda bile kullanılmış olsa mebran kapılar temizlendiğinde ilk rengine kavuşuyor. Temizlik için aşındırıcı olmayan malzemeler tercih ediniz. Membran Kapı temizliği ve Bakımı için sıvı jel temizleyiciler kullanılmalıdır.