ODA KAPILARI İÇİN RENK SEÇİMİ

oda kapıları hangi renk olmalı

ODA KAPISI İÇİN RENK SEÇİMİ NASIL OLMALI?

İç Kapıları Hangi Renkte Tercih Etmeliyiz?

oda kapıları hangi renk olmalı?  sıkça karşılaştığımız bir soru. İç oda kapıları makineleşme ile kapı modelleri her gün çeşitlendi. Buna bağlı olarak kapı renkleri de çeşitlilikler çoğaldı. Ev dekorasyonuna en uygun kapı renkleri en çok merak edilen konular arasında. En çok kullanılan kapı renkleri en uyumlu oda kapı modelleri ve kapı renkleri nelerdir?  Kısaca değinelim.

Daha iyi bir oda kapısı beklentisi kimi zaman daha uyumlu bir renk dengesi ile sağlanıyor. Bazen de bu renk zıtlıkları ve karşıtlıkları ile ev dekorasyonunda istenen konsept oluşturuluyor.

Beyaz iç oda kapıları, antrasit oda kapı renkleri ve bunun yanında İtalyan ceviz kapılar en çok kullanılan renkler. Bunların yanında koyu ceviz renkli kapılar da bazı projelerde tercih edilmekte beğenilerek kullanılmakta.

TORUN KAPI olarak ürettiğimiz iç oda kapı modelleri için kullandığımız 5adet  kapı renkleri şunlardır.
-Beyaz bute kapı rengi
-Antrasit kapı rengi (koyu gri kapı)
-Beyaz huş renkli oda kapısı (ahşap desenli akçaağaç rengi)
-Bambu renkli oda kapıları
-İtalyan ceviz kapılar
-Koyu ceviz renkli iç kapılar
Lake kapı modelleri seçilirse renk seçimi sınırızdır. Her renkte lake oda kapıları modelleri üretebiliriz.
Özel projeleriniz için özel renklerde oda kapı modelleri üretiyoruz ancak bu özel renk çalışmaları için oda kapısı adetinin 60 adet veya daha fazla olması gerekiyor. Özel renk seçenekleri 25 adet ten fazla oda kapısı rengi mevcuttur.

İç Kapılar ne renk olmalı?

TORUN KAPI olarak öncelikle her iç oda kapısı modelini her istediğiniz kapı renginde üretiyoruz. Aynı modeli ister bize İtalyan ceviz renkli ister beyaz renkli sipariş edebilirsiniz.

İç kapı rengi hangi renk olmalı veya hangi kapı rengi evime daha iyi uyar? Hepimizin kapı satın alamdan önce aklına gelen en önemli sorulardan biridir. Bu soruları cevaplayabilmek için öncelikle beklentimiz nedir bunu cevaplamalıyız. Evimizin, işyerimizin güzel bir tasarıma kavuşmasını hepimiz ister. Bu güzel tasarım ne olmalı ve mevcut ev renklerimiz nedir?
Eğer evimiz yeterince aydınlık değilse geniş camlı alanlara sahip bir oda kapı modelleri tercih etmeliyiz. Bununla birlikte beyaz kapı rengi veya açık renkleri tercih etmemiz gerekir. Şayet eski mobilyalarımız ahşap tonları hakimse ahşap desenli bir iç kapı modelleri tercih edebiliriz. Mesela İtalyan ceviz renkli bir kapı ahşap renkli ev tasarımı için mükemmel kapı modeli seçimi olur.

oda kapısı modelleri

oda kapısı modelleri

Beyaz Oda Kapıları Modelleri

Beyaz kapı rengi en çok kullanılan iç kapı rengidir. Beyaz kapının tercih edilmesi daha geniş ve ferah göstermesidir. İç kapı modelleri tamamı beyaz üretilebilir veya kasası farklı renkte üretilebilir. Beyaz renkli kapı en çok satılan kapı rengi olduğundan genellikle stoklarda bulunan kapıdır. Tekirdağ Fabrikamız veya ikitelli İSTANBUL satış merkezimizden kolay şekilde temin edebileceğiniz kapı rengidir.

Oda kapı modelleri tamamı beyaz olabileceği gibi kapı kanadı farklı kasası farklı renkte üretebiliriz. Özellikle beyaz kapı kanadı İtalyan ceviz kapı kasası tercih ediliyor. Ev mekan tasarımlarında iki renkli kapı modelleri de tercih ediliyor.

Beyaz iç kapı modelleri temizliği ve sadeliği temsil etmektedir. Daha geniş görünümlü bir ortam için beyaz renkli iç oda kapılarımızdan birini seçebilirsiniz. Camlı kapı modelleri ve beyaz kapılar ev içerin daha fazla güneş girmesini sağlayacaktır. Daha aydınlık ortamlar ferah bir görünüm sağlıyor. Bu oda kapıları mekana genişlik izlenimi verecektir.

Ahşap İç Kapı Modelleri

Ahşap desenli iç kapı renkleri her zaman karşılaştığımız ve çok çeşit renkleri bulunan iç kapı modelleridir. Ceviz kapı rengi ve İtalyan ceviz kapı rengi en çok kullanılan ahşap desenli kapılardır. Bunun yanında bambu iç kapılar, teak iç oda kapıları ve beyaz huş kapılar en çok kullanılan ahşap desenli oda kapılarıdır.

İtalyan ceviz ve koyu ceviz desenler vazgeçilmesi zor kapı renklerindendir. Daima doğal bir görünüm ve sıcak bir ev ortamı bu kapı renkleriyle mümkündür. Daha doğal tasarımlar genellikle ahşap desenli kapılarla mümkün oluyor. Ceviz veya bambu renkli iç oda kapıları evdeki diğer tasarım unsurlarıyla uyumlu olarak kullanılabilirler.

Doğal ahşap görünümlü oda kapıları daha huzurlu bir ev ve işyeri ortamı sağlıyor. Dekorasyon öğesi olarak bir kapı modeli seçtiğimizde daha huzurlu bir ortam tasarlamak istiyorsanız ahşap desenli kapı modellerinden birini seçmelisiniz.

oda kapısı modellerimiz

oda kapısı modellerimiz

Antrasit Gri Oda Kapı Modelleri

Antrasit kapı rengi ve gri renk kapı da olduğu gibi bütün mobilyalarda çok tercih edilen renklerden biridir. Modern tasarımlı evlerde mutfak dolabı renklerinde ve diğer mobilyalarda olduğu gibi antrasit renk kapı kullanılarak tasarımsal bütünlük sağlanmış oluyor.

Anresit iç oda kapısının tamamında kullanılabildiği gibi sadece kasasında da kullanılabilir. Kasa ve kanadı antrasit renkli kanadı beyaz renkli kapılarda güzel ev dekorasyonlarının önemli bir öğesi oluyor. Bu mobilya ve kapı tasarımlarında kapı aksesuarları da bu tasarımlara uygun olarak değişik renklerde tercih ediliyor.

Koyu Ceviz iç oda Kapı Modelleri

Koyu ceviz renkli iç oda kapıları klasik ev dekorasyonlarının ayrılmaz bir parçasıdır. Ayrıca renk zıtlıklarından kontrast tasarımlardan faydalanmak isteyenler içinde bir çözüm koyu ceviz oda kapı modellerini kullanmak. İç kapı modelleri çeşitliliği yanında renk çeşitliliğinden de faydalanarak farklı kapı tasarımları ortaya çıkabilir. Genellikle ahşap tonların hakim olduğu evlerde rahatlıkla kullanılabilir. Klasik mobilyalar ile iyi bir uygum yakalanabilir koyu ceviz iç kapı modelleri ile.

oda kapısı modelimiz

oda kapısı modelimiz

İki Renkli İç Kapı Modelleri

İki renkli oda kapı modelleri veya kasa ve pervazı ayrı renkli iç kapı modelleridir. İtalyan ceviz kapı kasası ile beyaz kapı kanadının konsept oluşturularak kullanıldığı güzel bir iç oda kapısı modeli tasarlanabilir. Aynı bunun gibi daha koyu bir renk olan koyu ceviz renkli kapı kasası ve beyaz kapı  kanadı kullanabiliriz.

Bu renklerden başka son zamanlarda çok kullanılan renklerden biri de antrasit kapı rengidir. Kapının kanadı beyaz kasası antrasit yapılabilir. Hem zıtlıklardan faydalanarak iyi bir dekorasyon konsepti yapabilirsiniz.

Siyah ve Venge Oda Kapı Modelleri

İç kapı modellerinde siyah renk nerdeyse hiç kullanılmamaktadır. Sadece özel tasarım ofis dekorasyonlarında kullanılıyor. Genel düşüncenin aksine siyah renk çok çabuk toz ve kir belli edecektir. Bu da çok çabuk kirlenen kapı modeli siyah renkli iç kapı modelleri anlamına geliyor.

Ayrıca siyah renkli iç oda kapısı sadece lake kapı modellerinde değil pvc mebran kapılarda da mümkündür. Pvc mebran kapılarda siyah kapı modeli yanında buna çok yakın venge renkli kapılarda üretilebiliyor. Venge iç kapılar ahşap dokulu fakat siyah renklidir. Bu kapı modeli kullanıldığında çok kullanılmayan rengi nedeniyle mutlaka çok dikkat çekici ve sıra dışı bir tasarım olacaktır.

TORUN ODA KAPI MODELLERİ AVANTAJLARI

  • TORUN KAPI sizlere her iç oda kapısı modeli için özel renklerde üretim yaparak çözümler sunuyoruz.

  • Aynı kapı modelini beğendiğiniz modelde bizlere sipariş edip üretim yaptırabilirsiniz.

  • Projeniz için iç oda kapıları modellerini özel ölçülerde üretecek ve sizlere projenize tam uyumlu istediniz modelde kapıları üreterek destek sağlıyoruz.