Ev oda kapıları çeşitlerinden hangisini tercih etmelisiniz. Hangi oda kapısı hangi yönüyle daha fazla tercih ediliyor.

Eski oda kapıları kenarları ahşap kayıtlardan oluşan kapı ortaları ise 4mm ahşap plakadan oluşan kapılardır. Sağlamlıkları kenar kayoların birbirine ne kadar sıkı tutunduğuna nasıl vidalandığına bağlıdır. Ancak bu kapıların asıl sorunu sağlamlığı değil işlenmemiş ahşaptan oluştuğu için tahta içinde böcek barındırması ve  kurtlanmasıdır.

İşlenmemiş ahşapların genleşme katsayısı yüksek olduğu için sıcak yaz günlerinde kapı daha fazla genleşip kasaya çarpacak ve kapanmayacaktır. Üretimi neredeyse sona ermiş ev kapılardır.  Kırsal bölgelerden üretimi satışı devam

lake kapı modelleri

etmektedir.

amerikan kapılar modelleri sınırlıdır. Kapı yüzeyleri pürüzlüdür. Kapıların en önemli özelliği hafif olması için petek dolgu denilen kapılardan oluşması. Bu oda kapısının %80 i kağıt petek dolgu malzemesinden oluşması dayanıksız bir oda kapı çeşiti olasına sebep olur. İç oda kapısı olarak genellikle beyaz renkte tercih edilir. Ucuz oda kapısı tercih edenler için vazgeçilmezdir. Toplu konut projelerinin vazgeçilmez kapı çeşitidir.

Lake Kapılar. İşlenmiş ahşap mdf kapı üzerine boya atılasıyla elde edilen iç mekan kapılarıdır.Ev kapılarında boyalı iç kapılar çabuk çizilmesi, çocukların çizmesinden sonra ilk günkü görünümüne tekrar kavuşamaması nedeniyle temkinli  yaklaşılan kapılardandır. Boya işçiliği her zaman aynı tonda boyanamayacağı için zarar gören parça veya kapı olursa onarım izi her zaman belli olur.

Ahşap kaplama kapılar membrane kapılar, lake kapılar gibi mdf üzeri kapalamalı kapılardır.