ODA KAPI MODELLERİ SEÇİMİ NASIL YAPILIR ?

oda kapısı modelleri seçimi evinizin dekorasyonunu etkileyen en önemli değişkenlerden biridir. Oda kapıları ve evde kullanılan diğer dekorasyon ürünleri oluşturulacak konsepti belirler. TORUN KAPI olarak her renk ve modelde ölçüde membran ve lake oda kapısı modelleri üreterek her konsepte uygun kapı modelleri ile ihtiyaçlarınıza cevap veriyoruz. Oda kapı modelleri seçimi evinize uygun olması gerekir. Eğer avangart

lake kapı modelleri

tarzda bir ev dekorasyonu yapılıyorsa avangard oda kapısı modelleri tercih edilmelidir. Modern tarzda da ev ve işyeri dekorasyonu amaçlıyorsanız modern kapı modelleri kullanılması gerekir.

Ev kapıları diğer dekorasyon ürünlerine göre daha geç değişen ürünler olduğu bilinerek hareket edilmeli. Evinizin boyası, duvar kağıdı kolay yer döşemeleri daha kolay değiştirilebilir. İç oda kapıları ise en son değişen ürünlerdir. Kapı değişimi çoğu zaman evin genel tadilata sokulması durumunda ve uzun zaman aralıklarıyla yapılır. Bu nedenle verilecek kararla uzun yıllar bu kapılar kullanılacaktır.

iç kapı modelleri seçimi genel kullanım şekli salon ve mutfak kapıları tercih ediliyor. Diğer oda kapıları camlı da olsa wc ve banyo kapıları ise her zaman camsız model kullanılır. Boy camlı kapı modelleri ise her zaman salon kapısı olarak tercih edilmekte.

Mutfak kapıları kimi zaman kullanılmayıp kartonpiyer kemer tercih ediliyor. Bu durumda mutfak kasası asla kapatılamayacağı için pek kullanışlı bir tercih değil. Salon kapılarında camlı modeller sıklıkla kullanılır.  Camlı model kapı evi daha aydınlık yapacak güneş ışığı evin her yerine ulaşacaktır. Özellikle gün ışığı alamayan evler için camlı kapılar iyi bir tercihtir. Evi daha güzel gösteren camlı kapılar daha aydınlıkta gösterecektir. Camlı çıtalı kapıların tercih edilme sebebi çıtalı camlı kapıların daha modern görünmesidir.

İç kapı modelleri dışında kapıda kullanılacak renklerde işyeri ve ev dekorasyonunuzu belirleyen unsurlardır. Eğer yeterince ışık alamayan bir ev ise açık renkli lake kapı ile mebran kapı modelleri ve camlı modeller tercih edilir. Bir diğer belirleyici unsur evde mevcut olan veya alınacak diğer eşyaların rengi, yer döşemeleri gibi değişkenler ev kapı renklerini belirleyen unsurlardır. Kapı model ve renk seçimi konusunda TORUN KAPI satış elemanlarımızdan da bilgi alabilirsiniz. Oda kapısı modelleri seçimi konusunda bizi arayabilirsiniz.